لیست وتخفیف ویژه بهترین مراکز کاردرمانی در کرج:علت و درمان پف چشم بعد از خواب چیست ؟

گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج درمان لکنت زبان در کرج , بهترین

لیست وتخفیف ویژه بهترین مراکز کاردرمانی در کرج:علت و درمان پف چشم بعد از خواب چیست ؟دوشنبه, ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۵:۵۱
علت و درمان پف چشم بعد از خواب چیست ؟
پف چشم بعد از خواب
پف چشم بعد از خواب ناشی از وجود مایع اضافی دربافت همبند اطراف چشم است که می تواند یک عارضه ارثی یا نشانه زخم، عفونت یا آسیب های دیگر در ناحیه اطراف چشم باشد.

اگر زیر چشم هایتان بعد از بیدار شدنتان، به نسبت شب قبلتان باد کند، در این صورت شما پف چشم دارید ،این رخداد رایج می تواند نتیجه چندین عامل باشد، از جمله چیزی که می خورید و اینکه چگونه می خوابید.

درک و تعیین اینکه چرا ناحیه زیر چشم شما متورم شده است، به شما کمک می کند تا مشکل را رفع کنید و از پف های ناخواسته ای که در صبح ها ظاهر می شوند، جلوگیری کنید.

divider

دلیل پف چشم بعد از خواب چیست ؟
مطلب پیشنهادی
تا 40 درصد تخفیف واقعی در سفارش آنلاین غذا از چیلیوری
تا 40 درصد تخفیف واقعی در سفارش آنلاین غذا از چیلیوری

خواب شبانه ضعیف از دلایل پف چشم در صبح
خوابیدن بد در شب می تواند در هنگام صبح باعث پف چشم شما شود. خصوصا در مواردی که شما استرس دارید. بدن شما هورمون کورتیزول آزاد می کند که تعادل نمک بدن را تغییر می دهد. چون تعادل نمک شما به هم میریزد است، ممکن است آب را در ناحیه چشم جمع شود و منجر به تورم بافت اطراف چشمتان شود.

ادامه مطلب  کلینیک درمان اختلالات یادگیری کرج فردیس فلکه دوم ۱۷ شهریور فرعی سرحدی – سیستم آموزش آنلاین گروه آموزشی گفتار توان گستر

تیروئید
چشم های پف دار ممکن است یک اثر جانبی از انواع پرکاری تیروئید باشد. تیروئیدی که بیش از حد فعال است و ممکن است ضخیم شدن چربی در اطراف چشمان شما ایجاد شود که باعث پف چشم بعد از خواب می شود.

تورم
اگر چشم هایتان هنگام صبح که از خواب بیدار می شوید، پف دار است، ممکن است به علت احتباس مایع باشد که اٍدٍم نام دارد. (با بالا رفتن سن، ممکن است مایع موجود در پلک پایین تر بیاید). هنگامی که از خواب بیدار می شوید و شروع به پلک زدن می کنید، ممکن است متوجه شوید که چشم شما پف کمتری دارند.

بالا بودن دمای اتاق از دلایل پف چشم در صبح
هنگامی که درجه حرارت را در خانه تان بالا می برید، چشمان شما می توانند حساس تر و خشک تر شوند ، به این دلیل است که گرما می تواند غشاهای مخاطی چشم را خشک کند. این باعث می شود که بافت چشم شما ضخیم شود و باعث تحریک بیشتر شود. و منجر به پف چشم بعد از خواب می شود.

نشستن صورت از دلایل پف چشم بعد از خواب
پاک کننده های صورت، شامپو ها و نرم کننده ها می توانند در شکاف پلک ها به دام بیفتند. تحریک بیشتر می تواند شامل پاک کردن آرایش چشم، زدن سایه چشم و ریمل مژه و ابرو شود که دارای عطر و طعم دهنده هستند.

آلرژی فصلی از دلایل پف چشم ها در صبح
زمانی که حساسیت دارید، چشمان شما با آلرژن های هوائی تماس پیدا می کنند ، هنگامی که این آلرژن ها به چشمان شما ضربه می زنند، در اشک ها حل می شوند و با لنز چشم تماس پیدا می کنند. آنها با آنتی بادی هایی که به سلول های شما در چشمان شما وابسته هستند واکنش نشان می دهند. این اتفاق باعث می شود که بدن شما هیستامین (موتد شیمیایی که سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند) را به سیستم بدن شما آزاد کند. گاهی اوقات وقتی که هیستامین به پوست می رسد، می تواند باعث واکنش مشابه شود و به خصوص در اطراف چشم می شود.

ادامه مطلب  بهترین کلینیکهای کاردرمانی - نوروفیدبک بهمن

گریه کردن در شب از علت های پف چشم بعد از خواب
هنگامی که شما گریه می کنید، چشمان شما سخت کار می کنند تا اشک ها بریزند. از آنجا که غدد چشمی باید بیش از حد کار کنند تا اشک بریزند، آنها مایع اشک را تهیه می کنند که آبکی و کمی شور است ؛ بنابراین، اختلاف در غلظت نمک بین این اشک و بافت اطراف چشم سبب ایجاد تورم پلک می شود.

divider

پیشگیری از پف چشم بعد از خواب
مصرف نمک را کاهش دهید
نمک زیاد باعث نگه داشتن آب اضافی در بدن میشود که میتواند باعث پف کردن چشم شود . غذاهای آماده مصرف نکنید و نمک اضافی به غذا نزنید .

به جای نوشیدنی های کافئین دار از آب استفاده کنید
وقتی که بدن پر آب باشد پوست در کل سالم تر خواهد بود . کافئین آب بدن را دفع میکند ، بنابراین بدن دچار کم آبی خواهد شد .

سیگار نکشید
سیگار هم باعث پف کردن و هم باعث سیاه شدن زیر چشم خواهد شد . ترک کردن سیگار تاثیر چشمگیری در بالا رفتن سلامت شما ایجاد خواهد کرد .

حالت خواب خود را عوض کنید
خوابیدن روی شکم ممکن است باعث ایجاد پف در چشم شود . در این حالت سینوس های شما پر شده و باعث پف کردن چشم شما میشود . بالاتر نگه داشتن سر در هنگام خواب باعث جمع نشدن آب در اطراف چشم میشود .

۸ ساعت خواب شبانه داشته باشید
نداشتن خواب کافی یکی از عمده ترین دلایل پف کردن چشم است بنابراین حتما خواب کافی داشته باشید .

ادامه مطلب  درمان کامل لکنت کودکان -بزرگسالان 09121623463|وحدت خیابان یخ فرعی چهاردهم غربی

divider

درمان پف چشم در صبح
استفاده از خیار
خیار از درمان های قدیمی برای پف چشم میباشد . خیار حاوی آنتی اکسیدان است که باعث کاهش تحریک و کاهش پف چشم خواهد شد .

طریقه مصرف:

۲ برش از خیار خنک را به مدت ۱۵ دقیقه روی چشمان بسته خود قرار دهید . مطمئن شوید روی قسمت پف کرده حتما خیار قرار بگیرد . بعد از زمان گفته شده با یک دستمال مرطوب چشمان خود را پاک کنید .

استفاده از قاشق سرد در درمان پف چشم در صبح
قاشق سرد یکی از بهترین روش ها برای درمان پف چشم مخصوصا پف زیر چشم میباشد . این روش موقتی بوده و باید چندبار تکرار شود ولی اثر آن فوری است .

طریقه مصرف:

یک لیوان را پر از یخ کنید و داخل آن آب بریزید سپس ۲ قاشق را به مدت ۵ دقیقه داخل آن قرار دهید . همچنین میتوانید ۱ ساعت قاشق ها را داخل فریزر قرار دهید سپس پشت قاشق ها را با فشار کمی روی چشم به مدت ۵ دقیقه قرار دهید . در صورت نیاز دوباره تکرار شود

استفاده از چای کیسه ای
۲ عدد چای کیسه ای را به مدت ۵ دقیقه در آب داغ گذاشته سپس آنها را داخل فریزر یا یخچال گذاشته تا خوب خنک شوند . بعد از خنک شدن آنها را روی چشمان خود به مدت ۱۵ دقیقه قرار دهید .

استفاده از کمپرس سرد در درمان پف چشم در صبح
یخ برای کاهش تورم و درد شناخته شده است اما باعث کاهش پف اطراف و زیر چشم نیز خواهد شد . از یخ مستقیما روی پوست استفاده نکنید .

ادامه مطلب  کلینیک درمان اختلالات یادگیری کرج فردیس شهرک ناز فرعی زارع – سیستم آموزش آنلاین گروه آموزشی گفتار توان گستر

طریقه مصرف:

مقداری یخ داخل نایلون ریخته و دور آن حوله یا دستمال بپیچید سپس چشمان خود را بسته و به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی چشمان خود قرار دهید

علت و درمان پف چشم بعد از خواب چیست ؟

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی عجب‌شیر
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی قره‌آغاج چاراویماق
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی کشکسرای
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی کلوانق
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی کلیبر
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی کوزه‌کنان
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی گوگان
آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار درمانی چیست , بهترین کرج رشته گفتار درمانی , بهترین کرج مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج درمان لکنت در کرج , بهترین کرج مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج کاردرمانی البرز , بهترین کرج کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج کاردرمانی سینا , بهترین کرج مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج مرکز کاردرمانی , بهترین کرج رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج کاردرمانی جسمی

Related posts