تعرفه سال 97 کاردرمانی:علت و علائم سکته مغزی در کودکان چیست ؟

مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج کاردرمانی سینا , بهترین کرج مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی

تعرفه سال 97 کاردرمانی:علت و علائم سکته مغزی در کودکان چیست ؟با مجله اینترنتی دلگرم همراه باشید تا با عارضه سکته مغزی در کودکان بیشتر آشنا شوید

سکته مغزی در کودک
سکته مغزی در کودکان نیز رخ می‌دهد و پزشکان اغلب آن را نادیده می‌گیرند. این بیماری، جزو ده علت شایع مرگ و میر در کودکی است و بیش از نیمی از کودکان نجات یافته از آن، مبتلا به نواقص مادام العمر می‌شوند. این نواقص می‌توانند شامل صرع، ناتوانی‌های جسمی و اختلالات گفتاری و یادگیری باشند.

سیستم‌های تشخیص سریع و درمان سکته مغزی در افراد بزرگسال بسیار کارآمد هستند. در مقابل، تشخیص سکته مغزی در کودکان ممکن است بیش از یک روز طول بکشد. درنتیجه، این کودکان زمان مفید برای انجام شدن مداخلات سرنوشت ساز را از دست می‌دهند. از جمله این مداخلات بازگرداندن جریان خون به مغز به منظور به حداقل رساندن صدمات بافتی است.

divider

سکته مغزی در کودکان
سکته مغزی به دو گروه عمده تقسیم بندی می‌شود.

سکته مغزی ایسکمیک: زمانی به وجود می‌آید که یک پلاک یا لخته خون مسیر رگ را ببندد.

مطلب پیشنهادی
هیجان خرید لباس زنانه با 70 درصد تخفیف در سیاجمعه
هیجان خرید لباس زنانه با 70 درصد تخفیف در سیاجمعه

سکته مغزی هموراژیک : در اثر پارگی عروق مغزی ایجاد می‌شود.

هر دو نوع سکته مغزی در کودکان رخ می‌دهند، اما سکته هموراژیک شایع‌تر است.

همه ساله در استرالیا سکته مغزی در ۳۰۰ کودک تشخیص داده می‌شود. یک چهارم این موارد در نوزادان تازه متولد شده، یک سوم در کودکان زیر یک سال و نیمی از موارد در کودکان زیر پنج سال رخ می‌دهد.

ادامه مطلب  گفتاردرمانی و صبحانه مفید برای عملکرد مغز:::گفتاردرمانی آنلاین و اسامی گفتاردرمانان ایران + کاردرمانی و اسامی کاردرمانان ایران

علل سکته مغزی در کودکان متفاوت با بزرگسالان است. تقریبا نصف کودکانی که به سکته مغزی مبتلا می‌شوند، ناهنجاری‌هایی در عروق مغزی خود دارند.

یک چهارم آن‌ها از نواقص قلبی مادرزادی مانند وجود سوراخ در قلب رنج می‌برند. علت بیماری در برخی از موارد ناشناخته است.

سکته مغزی در کودکان چگونه رخ میدهد؟
اگر خونرسانی به قسمتی از مغز دچار اختلال شده و متوقف گردد٬این قسمت از مغز دیگر نمی تواند عملکرد طبیعی خود را داشته باشد. این وضعیت را اصطلاحاً سکته مغزی کودکان می نامند

علت سکته مغزی در کودکان
سکته مغزی کودکان جزو مشکلاتی است که به دلیل ضعیف و حساس بودن مغز نوزاد می تواند با کوچکترین اشتباهی در مراقبت از نوزاد رخ دهد.

بی قراری نوزاد با توجه به سن و شرایط وی می تواند متفاوت باشد. این دلایل دل درد نوزاد تا مشکلات گوارشی و مشکلات دستگاه گوارش را در بر می گیرد.

همچنین احساس گرما در نوزاد سبب بی قرار وی خواهد شد و بهترین راه برای برطرف کردن این بی قراری، نوازش وی و یافتن علت آن است.

تکان دادن زیاد نوزاد بی قرار سبب می شود رگ های مغز وی پاره شود و در اثر این پارگی خونریزی مغزی برای نوزاد به وجود می آید، گاهی این مسئله فوت وی را به دنبال خواهد داشت.

سکته مغزی کودکان می تواند به عللی مانند بسته شدن یا پاره شدن یکی از رگ های خون رسان مغز ایجاد شود.

علائم سکته مغزی در کودکان
برخی علائم سکته مغزی در کودکان مشابه با بزرگسالان است. این علائم می‌توانند شامل

ادامه مطلب  بهترین کلینیکهای تخصصی مغز و اعصاب l دکتر فلج مغزی و سکته مغزی l معلم‌کلایه

ضعف در عضلات صورت دست‌ها یا پاها
اختلالات تکلم
سردردهای شدید
احتمال بروز تشنج و بیهوش شدن
در صورتیکه والدین هر یک از علائم ضعف ناگهانی در صورت، دست‌ها و پاها، تشنج طولانی و بیهوشی را در کودک خود مشاهده کنند، باید سریعا با اورژانس تماس بگیرند.

علت و علائم سکته مغزی در کودکان چیست ؟

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی طالقان (شهر)
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی کرج
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی کمال‌شهر
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی کوهسار (البرز)
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی گرمدره
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی گلسار
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی ماهدشت
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی محمدشهر
آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار درمانی چیست , بهترین کرج رشته گفتار درمانی , بهترین کرج مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج درمان لکنت در کرج , بهترین کرج مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج کاردرمانی البرز , بهترین کرج کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج کاردرمانی سینا , بهترین کرج مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج مرکز کاردرمانی , بهترین کرج رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج کاردرمانی جسمی

ادامه مطلب  مرکز گفتاردرمانی جنوب کرج 09121623463:هوش هیجانی چیست؟

Related posts