لیست مراکز دولتی گفتار درمانی در کرج:اطلاعاتی شگفت‌انگیز درباره چین و چروک‌های پوست

لیست مراکز دولتی گفتار درمانی در کرج:اطلاعاتی شگفت‌انگیز درباره چین و چروک‌های پوست

علاوه بر متخصصان پوست، پزشکان متخصص در زمینه‌های دیگر علمی هم توجهشان به عواملی که برسیمای شما می‌تواند تاثیرگذار باشد، جلب شده است.

به طور حتم با توصیه‌‌‌‌‌‌های معمول متخصصان پوست آشنایی کامل دارید، توصیه‌هایی از قبیل: همه روزه از کرم ضد‌آفتاب استفاده کنید، پوست خود را کاملا تمیز کرده و مرطوب نگه‌دارید، جوش‌هایتان را دست‌کاری نکنید! اما این روزها به طور فزاینده‌ای متخصصان در زمینه‌های دیگر پزشکی هم، برمبنای اطلاعاتی ویژه و موثق، وارد دنیای مراقبت از پوست شده‌اند. در اینجا به نکاتی که این متخصصان، از متخصص گوارش گرفته تا متخصص زنان و زایمان برای مراقبت از پوست به آن دست یافته‌اند، اشاره می‌کنیم.

اظهار نظرهای یک متخصص گوارش:

دستگاه گوارش شما، محافظ پوست شماست. راشینی راژ، یکی از مبتکران خط تولید محصولات مراقبت از پوست با تکنولوژی پروبیوتیک، معتقد است: پروبیوتیک‌ها حاوی مقادیر زیادی پروتئین، ویتامین، موادمعدنی و انواع کربوهیدرات می‌باشند که سیستم ایمنی پوست را به حالت تعادل در می‌آورد و در برابر صدمات محیطی به محافظت از پوست، کمک می‌کند. به تعبیر وی: “استفاده از پروبیوتیک‌ها به صورت موضعی نقشی محرک جهت بالا بردن مکانیزم دفاعی پوست، حفظ توازن باکتری‌های مفید در پوست، محافظت در برابر تشعشعات مضر خورشید و بهبود خاصیت ارتجاعی پوست و کلاژن‌سازی دارد.” وی خاطرنشان می‌کند که:همچنین برای واردکردن پروبیوتیک‌ها به درون بدن از مواد غذایی تخمیرشده مانند: کفیر، کیمچی و میسو یا از مواد غذایی فاقد چربی و مواد گیاهی استفاده نمایید.”

اظهار نظرهای یک متخصص زنان و زایمان:

هورمون‌ها موجب پیری پوست می‌شوند. ترشح استروژن‌ها در دهه بیست به اوج خود رسیده و در طی دهه‌های بعد به مرور از میزان آن کاسته می‌شود، که همین عامل موجب پیری بافت پوست است و در نهایت تغییرات هویدا می‌شود. ربکا بوث، متخصص زنان و زایمان و از جمله همکاران گروه ون افکت که در جهت مراقبت‌های پوستی از گیاهان طبیعی حاوی فتواستروژن برای بهبود خاصیت ارتجاعی پوست بهره برده‌اند، معتقد است: با کاهش استروژن‌ها از میزان کلاژن‌سازی پوست کاسته می‌شود و خطوط سطحی در پوست بوجود‌ آمده و سپس چروک‌ها نمایان می‌شوند.نیرویی حیاتی در تک تک اجزاء برخی از گیاهان دمیده شده است که به اعتقاده دکتر بوث: اگر بتوان میزان ترشح هورمون‌استروژن را در بالاترین سطح نگه‌داشت، میزان کلاژن‌سازی هم تثبیت شده، سلامت و درخشندگی پوست حفظ شده و حتی دوباره به حالت اول باز می‌گردد.”

اظهار نظرهای یک روانپزشک:

استرس پوست را حساس می‌کند. آیا مشکلات کاری یا جرو بحث با همسرتان اعصابتان را به هم می‌ریزد؟ نتیجه آزاد شدن هورمون‌های استرس در بدن، یعنی کورتیزول و آدرنالین، کمک به ارگان‌های حیاتی برای فرار از خطر است. روانپزشک هاوارد، که در عین حال، دکتر مشاور در زمینه تولید محصولات مراقبت‌های پوستی ساده، پاکسازی و مرطوب‌سازی و کرم‌های دور چشم ملایم برای پوست‌های حساس و یا دارای حساسیت‌های دارویی نیز می‌باشد معتقد است: “با ترشح دائم این هورمون‌ها، عمل خون‌رسانی به پوست به خوبی انجام نمی‌شود و به مرور زمان منافذ پوست نسبت به عواملی مانند آلودگی هوا و آرایش، بسیار آسیب‌پذیر و حساس می‌شود.”

اظهار نظرهای متخصص داخلی:

وراثت عامل چروک شدن پوست شماست. دکتر هارپر، با یک تست دی ان ای، ۱۵ عامل ژنتیکی که پوست را مستعد چین و چروک می‌سازد را بررسی کرده و در ۵ طبقه جای داده است: کلاژن‌سازی، تشعشعات خورشید، آنتی اکسیدان‌، گلیکاسیون و کنترل هیجانات و تنش‌ها. این نتایج نشان خواهد داد که آیا با پا به سن گذاشتن، لک و پیس، چین و چروک، افتادگی پوستی و کورک در چهره‌تان نمایان می‌شود یا خیر؟ (گرچه خیلی هم علمی نیست اما چاره دیگری ندارید، پوست شما همچون پوست والدینتان خواهد بود.) دکتر هارپر مبتکر خط تولید محصولات ضد پیری می‌گوید: “شما می‌توانید روی آنچه تصور می‌کنید که مانع پیری شما خواهد شد تمرکز کنید و حتی ایده‌آل‌تر از آن با برخی اقدامات مانع از پیری پوستتان شوید.”

Related posts